امروزه افراد به پوست خود اهمیت بسیاری می دهند چرا که روش های نوینی که به دنیای پزشکی وارد شده اند قادرند از سلامت و جوانی پوست تا جایی که امکان دار محافظت کنند.

این خدمات و تجهیزات در اکثر کلینیک های پوست و مو وجود دارد اما نکته ای که حائز اهمیت است اینکه این خدمات باید با پیشرفته ترین دستگاه و مجرب ترین پزشکان صورت گیرد

تا بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.کلینیک تخصصی و فوق تخصصی پوست ، مو، زیبایی و جراحی لیزر دکتر فائزه احمدی از این مزیت برخوردار است و مراجعان می توانند از این پس

خدمات زیبایی و درمانی پوستی خود را در کلینیک تخصصی زیر نظر دکتر فائزه احمدی انجام دهند.

دستگاه JULITE

امروزه برای رفع برخی از مشکلات زنان از جمله رفع مشکلات مربوط به زیبایی ناحیه تناسلی بانوان جوانسازی واژن افزایش سفتی واژن رفت تیرگی پوست ناحیه تناسلی از بین بردن سوزش و خارش واژن رفع خشکی دستگاه تناسلی رفع مشکلات و دردهای مقاربتی درمان آتروفی واژن پس از یائسگی بهبود و درمان مشکلات یائسگی درمان بی اختیاری ادرار از دستگاه های مختلفی با پروب ژنیتال استفاده می شود که در نوع لیزر متفاوت هستند که از لیزرهای اربیوم به این منظور استفاده می شود در دستگاه ژولیت منبع نوری لیزری می باشد که نسبت به منبع اربیوم تهاجمی بود و عوارض جانبی کمتری دارد.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

تصویر JULITE

دستگاه هایفو HIFU

هایفو دستگاهی است که با استفاده از انرژی اولترسوند روی فاشیای زیرعضلات باقی پوست اثرکرده و باعث سفت شدن آن و در نتیجه کشیده شدن صورت به طرف بالا و بهبود افتادگی پوست می شود. هایفو برای همهء افراد موثر نیست و بیشتر در سنین 60-40 سال مفید واقع میشود.

از مزایای این روش می توان به عدم وجود دوران نقاهت و نیاز به مراقبت خاص اشاره کرد به این صورت که بیمار بعد از انجام هایفو هیچ گونه زخم و ترشح و التهاب و تورمی در سطح پوست نخواهد داشت و به راحتی می تواند به زندگی روزمره ادامه دهد.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

دستگاه (Face up (microdermabrasion

این دستگاه نوع جدید میکرودرم ابریشن که بر اساس ویبراسیون و چرخش صفحه سنگی خاصی روی پوست کار میکند که با لایه برداری ملایم اثر خوبی در کاهش جوش های زیر جلدی,برخی از لکه ها,افزایش شفافیت پوست و افزایش نفوذ و تاثیر داروهای تجویز شده توسط پزشک را دارد.
این روش عارضه جدی خاصی ندارد و نیاز به مراقبت خاص بعد از انجام پروسیجر ندارد صرفا پرهیز از آفتاب درچند روز بعد از میکرودرم کفایت می کند.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

تصویر Face up

دستگاه RF

یک دستگاه است که با انرژی رادیو فریکونسی (Frequency) کار می کند و دارای 2 سری غیرسوزنی می باشد که هرکدام کاربردهای مخصوص خود را دارند.

کاربردها: جوانسازی / لیفتینگ / سفت شدن پوست / بهبود اسکارهای فرورفته و برجسته / بهبود ترک های بد استریا / بهبود منافذ باز / کاهش غبغب و فرم دهی صورت و زاویه فک / بهبود تعریق زیر بغل

در RF سوزنی انرژی RF به واسطه سری حاوی سوزن هایی از جنس طلا وارد عمق خاصی از پوست میشود که این عمق براساس نوع ضایعه و ضخامت پوست تحت درمان قابل تنظیم است بعد از زدن کرم بی حسی سری اختصاصی هرفرد روی دستگاه نصب شده و درمان انجام میشود.

عوارض: این روش نسبت به روش هایی نظیر تهاجمی بوده و عوارض بعد از آن بسیار خفیف است و در حد قرمزی و خشکی پوست گاها زخم های خفیفی که در سطح محل درمان ایجاد میشود که بعد از مصرف چندروز  پمادهای تجویز شده بهبودی میابد بهتر است تا چند روز بعد از درمان از آفتاب پرهیز شود.

تصویر RF

دستگاه PDL

این دستگاه برای درمان ضایعات عروقی از جمله ( پلانژ کتازی، قرمزی پوست، خال های عروقی، همانژیوم، کلوئید(گوشت اضافه)، ترک های قرمز بدن، زگیل، جوانسازی، آنژیوم های عنکبوتی، ملاسما، آکنه های قرمز ) به کار می رود.
جلسات درمان متعدد و از فردی به فرد دیگر فرق می کند. انتظار درمان باید واقع بینانه باشد.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

دستگاه Q-SWITCH

از لیزر Q-SWITCHبرای درمان انواع ضایعات پیگمانت ( مربوط به رنگدانه های پوستی) استفاده می شود. برای مثال در درمان کک ومک ( LENTIGO) ( لک های قهوه ای روی دست یا صورت)وبرخی از انواع خال و هم چنین پاک کردن تاتو استفاده می شود.
کک و مک و lentigoدرمان قطعی ندارد و احتمال عود بعد از انجام هر روش درمانی وجود دارد چرا که اغلب وابسته به مسائل ژنتیکی و در معرض آفتاب بودن می باشند ولی با استفاده از تکنولوژی های روز از جمله این دستگاه امکان کمرنگ شدن و حتی از بین رفتن آنها وجود دارد.
معمولا نیاز به یک جلسه تست برای مشاهده واکنش و پاسخ بیمار وجود دارد.
تعداد جلسات درمانی در افراد مختلف متفاوت است.
بعد از انجام لیزر در محل ممکن است زخم و التهاب ایجاد شود که به مدت 5-14 روز نیاز به مراقبت و مصرف پمادهای تجویز شده توسط پزشک و پرهیز از آفتاب دارد.
احتمال عدم پاسخ یا عود در برخی افراد وجود دارد.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

دستگاه CO2

لیزر CO2 و EBRIUM پوست

لیزر جوان ازی صورت چیست؟
لیزر کردن دی اکسید (CO2) از25 سال قبل برای بیماریهای پوست به کار میرفته است.نور همگرای لیزر تابانده شده ، به سرعت سبب گرم شدن و لایه برداری پوست می شود.لیزرهای جدید اربیوم و CO2 با توانایی تبخیر لبه های اسکار و چین وچروک ها و هموارسازی سطح پوست می شوند. علاوه بر این پوست اغلب سفت میشود وبازسازی همراه با جایگزینی کلاژن های صدمه دیده از آفتاب توسط لایه هایی از کلاژن جدید اتفاق می افتد.
کاربردها:
لیزر جوانسازی ممکن است کاهش قابل توجهی در خطوط چین وچروک صورت و اسکارهای آکنه ایجاد کند. مدت زمان دوام این تغییرات مشخص نمیباشد. بهبود اسکارهای آکنه وسایر انواع اسکار مانند اسکار جراحی سالک و آبله مرغان و همچنین از این لیزر در درمان برخی خالها و ضایعات سطح پوست استفاده می شود.
عوارض:

  • اریتم (قرمزی پوست)
  • التهاب (تورم)
  • هایپر پیگمانتاسیون (تیره شدن رنگ پوست)
  • هایپو پیکمانتاسیون ( کمرنگ شدن پوست)
    معمولا وقوع عوارض نادر است و در صورت عدم رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک برای مراقبتهای بعد از لیزر رخ میدهد

مراقبت بعد از لیزر:
1- پرهیز جدی از نور در حداقل 5 روز اول بعد از درمان.
2- پرهیز از شست و شوی صورت در 48 ساعت بعد از درمان
3- مصرف داروهای خوراکی که توسط پزشک تجویز شده
4- پرهیز از کندن زخم ها.
نکته:برای دستیابی به نتایج بهتر تکمیل جلسات درمانی توسط توصیه پزشک الزامی است.
به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین پوست و زیبایی انجام گیرد.

دستگاه CAVITATON/ SHOCKWAVE

به منظور لاغری و فرم دهی بدن ، سفت کنندگی و ازبین بردن سلولیت استفاده می شود.
از بین بردن چربی های زیر پوست همراه با ورزش و تحرک بدون این که بیمار مجبور به داشتن رژیم غذایی باشد کاهش سایز انجام می شود.

به منظور کاهش بروز عوارض بهتر است این پروسیجر توسط متخصصین انجام گیرد.